Pobeda Bečeja

Vaterpolisti Bečeja uspešno su startovali u Ligi evropskih šampiona savladavši na svom bazenu u Bečeju zagrebačku Mladost 9:6. Pobeda Bečeja je rezultat odlične igre u poslednje dve četvrtine koje je jugoslovenski šampion dobio sa ubedljivih 5:1.

Beogradski Partizan je na korak do plasmana u polufinale Kupa pobednika kupova, pošto je u prvoj utakmici u Bukureštu bio bolji od domaće Steaue 4:3 (1:0, 2:2, 0:0, 1:1). Gosti su vodili sa 2:0 i 3:1, ali su iskusniji igrači domaće ekipe uspeli u poslednjoj četvrtini da izjednače na 3:3. Kvalitet je na kraju, ipak, presudio u korist Beograđana.

Vaterpolisti kotorskog Primorca poraženi su u Dubrovniku, u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Kupa LEN, od domaćeg Juga rezultatom 6:11 (2:6, 0:3, 2:1, 2:1).

Bečej, Jugoslavija, Liga evropskih šampiona za vaterpoliste, "Crvena" grupa, 1. kolo

BEČEJ (Jugoslavija) - MLADOST (Zagreb) 9:6 (2:2, 2:3, 3:0, 2:1)

Bazen SC "Mladost". Gledalaca: 1.000.

Igrač više: Bečej 9 (4), Mladost 11 (5).

Šut: Bečej 24-9, Mladost 26-6.

BEČEJ: Šoštar, Zimonjić 2, Soro, Krstonošić 1, Vukanić, Peković, Ćirić 2, Uskoković, Tot 1, Šapić 2, Vasović, Vince, Milić 1.