Bečej potopio Mladost u Zagrebu

Zagreb, 9. april - Vaterpolisti Bečeja trijumfalno su završili takmičenje u "crvenoj" grupi evropske Lige šampiona za vaterpoliste nanevši višestrukom evropskom šampionu, zagrebačkoj Mladosti, jedan od najtežih poraza u evropskim kup-takmičenjima.

Prve dve četvrtine jugoslovenski prvak je odigrao u furioznom tempu tako da je posle prvih 14 minuta vodio sa 7:1! Do kraja utakmice Bečej je samo rutinski održavao ubedljivu prednost.

Aleksandar Šoštar

Igrač utakmice je bio golman Bečeja Aleksandar Šoštar, koji je, uz pomoć svojih saigraača čak devet puta uspeo da sačuva svoju mrežu kada je Mladost imala igrača više, uz to odbranio je i četverac.

U polufinalu fajnal-fora evropske Lige šampiona za vaterpoliste, Bečej će igrati protiv još jednog hrvatskog predstavnika, ekipe Splitske banke.