Jugoslavija - Rusija 10:7

Hanover, Nemačka, 14. maj - Reprezentacija Jugoslavije osvojila je prvo mesto na kvalifikacionom turniru vaterpolista za odlazak na Olimpijske igre nakon što je u finalnoj utakmici savladala Rusiju rezultatom 10:7 (3:1, 1:2, 4:1, 2:3).

Jugoslovenski vaterpolisti zasluženo su osvojili prvo mesto na turniru zabeleživši u osam utakmica sedam pobeda i jedan nerešen rezultat. U poslednjoj četvrtini utakmice protiv Rusa, Jugosloveni su vodili sa 10:5 i da su do kraja susreta nastavili sa agnažovanom igrom, pobeda je mogla biti ubedljivija.

Rusi su poveli preko Jerišova, ali je Vujasinović sa dva pogotka preokrenuo rezultat u korist jugoslovenske selekcije. Rezultatski neizvesna borba vodila se do sredine treće četvrtine kod rezulatata 6:4 za Jugoslaviju. Šoštar je odbranio četverac Jerišova, odmah zatim Savić je povisio vođstvo na 7:4, a iz kontranapada Vukanić osmim golom rešava dileme oko pobednika.

Kvalifikacioni turnir vaterpolista za odlazak na Olimpijske igre u Sidneju, finale, Hanover, Nemačka, 14. maj

JUGOSLAVIJA - RUSIJA 10:7 (3:1, 1:2, 4:1, 2:3)